23 października (poniedziałek) 2023 r. zapraszamy nauczycieli, edukatorów, muzealników, bibliotekarzy oraz studentów na sesję naukowo-edukacyjną „Praktycy, edukatorzy, nauczyciele – jak uczyć o Korczaku i Korczakiem?” Organizatorem wydarzenia jest Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 4 w partnerstwie z Biblioteką Publiczną im. Zygmunta Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy i Polskim Stowarzyszeniem im. Janusza Korczaka. Patronat naukowy nad spotkaniem objął Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego.

O prawach dziecka będzie mówił dr Paweł Kobes. W panelu dr Beata Nessel-Łukasik, Barbara Janina Sochal oraz Anna Czerwińska porozmawiają z dr Agnieszką Witkowską-Krych
o wartościach w pedagogice Janusza Korczaka/Henryka Goldszmita w obliczu zmieniających się potrzeb dzieci/młodzieży. Podczas panelu i warsztatów uczestnicy poznają również aktualne przykłady wykorzystania pedagogiki Korczaka w działaniach edukacyjnych.

Przewidziana jest przerwa kawowa. Organizatorzy nie zapewniają posiłku w trakcie wydarzenia. Dojazd i nocleg w Warszawie po stronie osób uczestniczących.

Udział w sesji jest bezpłatny. Rejestracja mailowa: sesja@mowdolna.pl
(udział w spotkaniu po otrzymaniu potwierdzenia; liczba miejsc jest ograniczona).

 Uczestnicy warsztatów otrzymają zaświadczenia o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem: sesja@mowdolna.pl

Termin: 23 października (poniedziałek) 2023 r., godz.10.00-14.00

Miejsce spotkania: Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW

                                ul. Podchorążych 20, II piętro, sale 44,40,41,42