28-29 listopada w IPSiR odbyła się kolejna edycja programu międzynarodowej współpracy naszego Instytutu z Fachhochschule Erfurt. W ramach wspólnego kursu goście z Niemiec spotkali się ze studentkami kierunków profilaktyka społeczna i resocjalizacja oraz kryminologia, uczęszczającymi na zajęcia w ramach fakultetu „Służby społeczne w krajach europejskich”.

Dwunarodowa grupa przeszło 30 studentek i studentów miała okazję spotkać się m.in. z praktyczkami zawodów pomocowych, przedstawicielkami organizacji, które świadczą działania na rzecz ofiar handlu ludźmi czy osób nieheteronormatywnych.

Studentki i studenci z obu państw mieli dzięki temu okazję wymienić się doświadczeniami oraz wiedzą dotyczącymi specyfiki ich studiów, w odniesieniu do uwarunkowań pracy socjalnej w poszczególnych państwach, reprezentatywnych dla zróżnicowanych modeli polityki społecznej.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem  “Civil engagement and fostering democracy as international challenge”. Ze strony IPSiR wydarzenie koordynowali przedstawiciele Zakładu Teorii i Metod Pracy Socjalnej: dr Łukasz Drozda oraz dr hab. Tomasz Kaźmierczak, a wykłady wygłosili ponadto dr Marta Czapnik i dr hab. Mikołaj Pawlak prof. ucz.