27-28 listopada odbyły się warsztaty w ramach współpracy IPSiR z Fachhochschule Erfurt (Niemcy). W tegorocznej edycji uczestniczyło 37 studentek i studentów: naszych gości z Niemiec, studentek programu Erasmus z Hiszpanii oraz słuchaczek i słuchaczy fakultetu „Służby społeczne w krajach europejskich”.

Pierwszego dnia warsztatów trójnarodowa grupa wysłuchała wykładów prof. Mikołaja Pawlaka oraz dr Marty Czapnik-Jurak z IPSiR, a następnie odwiedziła siedziby czterech różnych organizacji pozarządowych prowadzących działalność na Pradze. Drugiego dnia grupa miała okazję spotkać się z przedstawicielkami organizacji, które świadczą działania na rzecz praw kobiet (Fundacja Feminoteka) i pracują z migrantkami i migrantami (Helsińska Fundacja Praw Człowieka).

Studentki i studenci mieli dzięki temu okazję wymienić się doświadczeniami oraz wiedzą dotyczącymi specyfiki ich studiów, w odniesieniu do uwarunkowań pracy socjalnej w poszczególnych państwach, reprezentatywnych dla zróżnicowanych modeli polityki społecznej.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem  “Civil society as an actor of social work”. Ze strony IPSiR wydarzenie koordynowali dr Łukasz Drozda oraz dr Marta Czapnik-Jurak.