23-25 września odbyła się w Krakowie Konferencja Komitetu Badań nad Migracjami PAN „Migranci we współczesnym świecie: sprawiedliwość, solidarność, inkluzja”.
Wzięli w niej udział wykładowcy, doktorantki i magistrantka z IPSiR.
W trakcie konferencji nasi przedstawiciele zorganizowali sesje dotyczące migranckich ruchów społecznych i diaspor oraz dzieci i dzieciństwa w badaniach migracyjnych.
Delegaci i delegatki z naszego Instytutu wygłosili referaty dotyczące mobilizacji politycznej diaspory białoruskiej oraz ukraińskiej, przedsiębiorczości migrantek, asystentury międzykulturowej w szkole, migracji filipińskich, migrantów chińskich i tajwańskich jako ofiar przestępstw oraz strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Badania migracyjne to bardzo ważny filar działalności naukowej naszego Instytutu!