W dniach 23-24 września 2024 r. w Białymstoku odbył się III Kongres Kryminologiczny, którego głównym organizatorem było Polskie Towarzystwo Kryminologiczne im. prof. Stanisława Batawii, a gospodarzem Katedra Prawa Karnego i Kryminologii Uniwersytetu w Białymstoku.

W konferencji wzięli udział wykładowcy, wykładowczynie, doktorant i studentka IPSiR UW.
Kongres był okazją do wymiany wiedzy i poglądów w zakresie kryminologii.

Wydarzenie to umożliwiło także nawiązanie kontaktów międzyuczelnianych pomiędzy badaczami i badaczkami.

Konferencję zakończył inspirujący wykład pt. „Wyzwania współczesnej kryminologii”, którego współautorką była Prezeska Polskiego Towarzystwa Kryminologicznego, a zarazem Kierowniczka Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej IPSiR UW – dr hab. Dagmara Woźniakowska, prof. ucz.