Mamy przyjemność poinformować, że prof. Adriana Mica oraz prof. Mikołaj Pawlak (we współpracy z Matthiasem Grossem, University of Jena) wygrali konkurs ogłoszony przez prestiżową Fundację Volkswagena na organizację sympozjum w ramach cyklu wydarzeń „FAILURE MATTERS: DIMENSIONS OF FAILURE IN SCIENCE” 12-14 grudnia 2022, Hannover.

Sympozjum pod tytułem FAILURE IN SCIENCE: CONTEXT, IGNORANCE AND THE FUTURE OF FAILING zgromadzi przedstawicieli najnowszych badań nad porażką w nauce w szerszej i krytycznej dyskusji na temat roli kontekstu, ignorancji i wyobrażeń w reprodukcji naukowych kultur niepowodzenia. Pogłębi zrozumienie związków między porażką a codzienną nauką, umożliwiając dyskusję między naukowcami z dziedzin interdyscyplinarnych.

Badania na temat porażek i ignorancji, które toczą się w ramach naszego Instytutu – Failure Lab – cieszą się coraz większym uznaniem międzynarodowym.

Studenci zainteresowani tą problematyką są proszeni o kontakt z prof. Adrianą Micą.