Europejski Ośrodek Studiów Penologicznych im. prof. G. Rejman serdecznie zaprasza pracowników i studentów IPSiR  na międzynarodową konferencję pt. Changing Penologies and European Crime Policy: Theory and Practice in Global Context, która odbędzie się w dniu 20-21 października 2022 r. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Konferencja powiązana jest z obchodami 15 rocznicy powołania w IPSiR Europejskiego Ośrodka Studiów Penologicznych, oraz obchodami 50 lecia IPSiR.

W trakcie  konferencji nastąpi także oficjalna inauguracja serii wydawniczej penology.org przygotowanej przez Europejski Ośrodek Studiów Penologicznych we współpracy z  Wydawnictwami Uniwersytetu Warszawskiego. Informacja na temat serii penology.org znajduje się na stronach Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego w zakładce serie wydawnicze.

Program konferencji znajduje się na stronie internetowej Ośrodka penology.org w zakładce konferencje.

Jednocześnie informujemy, że w ramach serii wydawniczej penology.org  właśnie okazała się dwutomowa monografia Jarosława Utrat-Mileckiego pt. Penologia Ogólna. Informacje na temat tej monografii, oraz innych dotychczasowych publikacji Ośrodka znaleźć można na stronie Ośrodka w zakładce publikacje link