Centrum Analiz Kryminologicznych zaprasza na otwarte dla całej społeczności studenckiej WSNSiR seminarium naukowe, w trakcie którego wykład pt. “Conducting research a comparative perspective” wygłosi Prof. Katarzyna Celińska z John Jay College of Criminal Justice.

W swoim wystąpieniu Pani Profesor przedstawi najważniejsze zasady prowadzenia badań jakościowych w naukach społecznych z perspektywy amerykańskiej wraz z informacją o dobrych praktykach w tym obszarze. Profesor Celińska zaprezentuje także metody włączania w badania naukowe amerykańskich studentek i studentów w oparciu o własne doświadczenia zdobyte w John Jay College of Criminal Justice , poruszając takie aspekty jak wspólne publikacje, czy wyjazdy na konferencje naukowe.

Wykład będzie prowadzony w języku angielskim, dyskusja w języku polskim.

15 czerwca, godz. 15.30 – 17.00 sala 32 IPSIR UW.

Serdecznie zapraszamy!

Informacja o Prelegentce: Prof. Katarzyna Celińska – Department of Law, Police Science & CJA , Director International Crime & Justice MA Program Online, Coordinator, Advanced Certificate in Transnational & Organized Crime Studies, Department of Law, Police Science & CJA, John Jay College of Criminal Justice, City University of New York

Prof. Celińska ma wykształcenie zarówno prawnicze, jak i socjologiczne, a w swojej działalności naukowej oraz badawczej koncentruje się na zagadnieniach z obszaru szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, kryminologii, polityki kryminalnej oraz socjologii.

Więcej informacji: link