Dr Łukasz Drozda z Zakładu Teorii i Metod Pracy Socjalnej IPSiR kontynnuje swój projekt badawczy dotyczący procesów stanowienia polityki publicznej na przykładzie polityk miejskich realizowanych w czterech miastach Europy Wschodniej (Kijów, Lwów, Warszawa, Kraków).

Badania realizowane są we współpracy z Wydziałem Architektury na Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Budownictwa i Architektury. Dr Drozda przebywał na nim od lipca do października 2021 roku, realizując w tym czasie ukraińską część badań terenowych towarzyszących projektowi.

Wstępnie wyniki badań z projektu będącego ciągle w trakcie realizacji dr Drozda zaprezentował 7 grudnia na konferencji „Prawo do Miasta. Instytucje, Systemy, Procesy”, która odbyła się na Uniwersytecie w Białymstoku.

Projekt realizowany jest w ramach programu wymiany osobowej studentów i naukowców w ramach współpracy bilateralnej Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.