W najbliższy czwartek (23 listopada, godz. 18.00) w klubokawiarni Kicia Kocia na warszawskim Grochowie odbędzie się debata „Pisanie studiów miejskich”, z udziałem autorek i autorów nagradzanych podczas trzech pierwszych edycji konkursu o Nagrodę im. Ewy Kalternberg Kwiatkowskiej. Konkurs ten prowadzony jest przez Sekcję Socjologii Miasta Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz wyłania najlepsze monografie poświęcone szeroko rozumianym studiom miejskim. Ma to na celu wspieranie tej formy akademickiej działalności, która nie zawsze jest odpowiednio honorowana w reżimie tzw. punktozy. W 2023 roku nagrodę przyznano po raz trzeci.

W dyskusji udział wezmą:
– dr hab. Kamil Śmiechowski – Katedra Historii Polski XIX w. UŁ, laureat II edycji za monografię „Kwestie miejskie. Dyskusje o problemach i przyszłości miast w Królestwie Polskim 1905-1915”, Wydawnictwo UŁ 2020.

– dr Justyna Orchowska – Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych EUROREG UW, laureatka wyróżnienia w III edycji konkursu za monografię „Białe plamy. Mieszkańcy Warszawy o usługach publicznych”, Scholar 2022.

– dr hab. Paweł Kubicki, prof. UJ – Instytut Studiów Europejskich UJ, laureat I edycji konkursu za monografię „Ruchy miejskie w Polsce”, Nomos 2020.

Prowadzenie:
– dr Łukasz Drozda – sekretarz SSM PTS, IPSiR/ISNS UW, laureat wyróżnienia w I edycji konkursu za monografię „Urbanistyka oddolna. Koszmar partycypacji a wytwarzanie przestrzeni”, Wydawnictwa UW 2019.

Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW jest partnerem tego wydarzenia.